تاریخ : سه شنبه 22 تير 1395
کد 864

سهل آبادی در کمیته مالیاتی اتاق اصفهان :دولت از ظرفیت های موجود در قانون مالیاتی جهت کمک به تولید استفاده کند

رییس اتاق بازرگانی اصفهان ،ظرفیت های موجود در قانون را به جهت کمک به امر تولید ، دارای قابلیت های اجرایی بسیار خوبی دانست

رییس اتاق بازرگانی اصفهان ،ظرفیت های موجود در قانون را به جهت کمک به امر تولید ، دارای قابلیت های اجرایی بسیار خوبی دانست و گفت:  متاسفانه  دولت به عنوان مجری اجرای این قوانین  از ظرفیت های موجود استفاده نمی کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،سید عبدالوهاب سهل آبادی در پنجمین جلسه کمیته مالیاتی اتاق اصفهان تاکید کرد: دولت از ظرفیت های موجود در قانون مالیاتی جهت کمک به  واحدهای تولیدی  استفاده کند.

وی از نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف مالیاتی درخواست کرد که قوانینی که می توانند در جهت بهبود وضعیت کسب و کار موثرند را  شناسایی کنند  تا از طریق ظرفیت های قانونی و مجراهایی که اتاق می تواند آن ها را  به لحاظ اجرا پیگیری نماید تا به مرحله اجرا در آید.

وی وضعیت سرمایه گذاری را در همه جای ایران وضعیتی نابسامان توصیف کرد  و گفت: سرمایه گریزی در تمام نقاط صنعتی ایران با توجه به وضعیت اقتصادی امری بدیهی است .

رییس اتاق بازرگانی اصفهان از لزوم تقسیم وظایف در بین نمایندگان اتاق برای پیشگیری و هم چنین درمان  وضعیت نابسامان صنعت و تولید در بررسی موارد قانونی شد .

 سهل آبادی آموزش به مودیان مالیاتی را یکی از راههای پیشگیری از بحرانی تر شدن وضعیت دانست و گفت:  از طریق مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و هم چنین مرکز پژوهش های اسلامی قم می توان پیگیری قوانین حمایت از تولید شد.

وی ضمن تقدیر از رییس کمیسیون بهبود کسب و کار به جهت ادغام کمیته تدوین قوانین و مقررات کمیته مالیاتی در این کمیته ، این ادغام را زمینه ای بهتر به منظور حذف حرکت های موازی در اتاق دانست.

«مرتضی بیشه» رییس کمیسیون بهبود کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان  خواستار رعایت نظم در برگزاری زمان جلسات شد . وی موضوع همایش " نقش کانون های اثر بخش در فرآیندهای اجرایی اخذ مالیات و تاثیر گذاری آن در بهبود کسب و کار و اقتصاد مقاومتی " با توجه به اهداف و شرایط برگزاری آن را یک موقعیت خوب برای شناسایی قوانین مخل بهبود کسب وکار دانست .

«علی سلیمانی» دبیر کارگروه آموزشی کمیته مالیاتی اتاق بازرگانی اصفهان به تشریح جزئیات برگزاری همایش " نقش کانون های اثر بخش در فرآیندهای اجرایی اخذ مالیات و تاثیر گذاری آن در بهبود کسب و کار و اقتصاد مقاومتی " پرداخت .

وی زمان برگزاری همایش را در اردیبهشت ماه 96 اعلام کرد و گفت: مقالاتی  ارایه شده در این همایش  مورد داوری و ارزیابی علمی قرار می گیرد.

وی نتایج این همایش ارایه دستاوردها در زمینه چگونگی استفاده از کانون های اثر بخش برای رونق اقتصادی و هم چنین چگونگی اصلاح ساختار مالیاتی و نقد و پیشنهاداتی که در زمینه اجرای این قوانین وجود دارد اعلام نمود .

در انتهای این جلسه رضا شعاعی یکی از نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف مالیاتی به بررسی قوانین و بخشنامه هایی که اداره امور مالیاتی معمولا آن را عملی نمی کند،پرداخت .

 


آلبوم تصاویرسهل آبادی در کمیته مالیاتی اتاق اصفهان :دولت از ظرفیت های موجود در قانون مالیاتی جهت کمک به تولید استفاده کند

1
1
3
3
2
2