آمار سایت
امروز : 8752
ديروز : 5847
ماه : 207244
 
تاریخ : شنبه 1 آبان 1395     |     کد : 1066

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان: رونق اقتصادی در بخش صنایع بالادستی کشور در حال شکل گیری است

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان: رونق اقتصادی در بخش صنایع بالادستی کشور در حال شکل گیری است

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان گفت: رونق اقتصادی در بخش صنعت بالادستی کشور در حال شکل گیری است.

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان گفت: رونق اقتصادی در بخش صنعت بالادستی کشور در حال شکل گیری است.   
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،بهرام سبحانی در هفتمین جلسه کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی  اصفهان در سالن اجتماعات شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد:پس از رکود در صنایع بالادستی و پایین دستی رونق اقتصادی به آرامی قابل مشاهده است .
وی واقعی شدن نرخ ارز را یکی از موولفه های تاثیر گذار در تولید وصادرات کشور برشمرد و گفت: متعادل شدن نرخ ارز می  تواند تولیدکنندگان را به تولید و صادرکنندگان را به صادرات ترغیب سازد.
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی  اصفهان با اشاره به  افزایش تولید صنایع بالادستی در کشور گفت: چرخه صنعتی کشور با  ایجاد تقاضا در بازارهای داخلی و خارجی حرکت سریعی خواهد پیدا می کند و این تقاضا در بخش صنایع بالادستی ایجاد شده است .
وی خاطر نشان کرد: گفت: حدود 2هزار و 800 شرکت به فولاد مبارکه مواد می رسانند و در بالا دست آن مشغول به فعالیت هستند و یک هزار کارخانه هم از محصولات فولاد مبارکه استفاده می کنند که دو کارخانه بزرگ خودرو سازی کشور در راس انها قرار دارند.
فولاد سپید دشت تا پایان سال به بهره برداری می رسد
وی ادامه داد: فولاد سپید دشت از طرح های استانی است که اکنون واحد احیا مستقیم آن آماده بهره برداری است و فولاد سازی آن هم تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه در مجموعه فولاد مبارکه حدود 13 هزار و 280نفر به صورت مستقیم شاغل هستند، یادآور شد: در مجموع حدود 350 هزار نفربه طور مستقیم و غیر مستقیم ازمجموعه فولاد ارتزاق می کنند.
سبحانی با بیان اینکه فولاد مبارکه از ابتدای راه اندازی خود تاکنون 5/86میلیون تن فولاد تولید کرده است ، تصریح کرد: 70 درصد از این میزان در بازارهای داخلی و 30 درصد در بازارهای صادراتی توزیع شده است.
وی در خصوص کمک های فولاد مبارکه در زمینه های علمی، فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و ورزشی توضیح داد: شرکت فولاد مبارکه با بیش از 90مرکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی مرتبط است و با انها قرارداد دارد  و حدود 900پروژه  با هزینه 220 میلیارد اعتبار برای این امر اختصاص داده است.
آب مصرفی فولادمبارکه تنها 5/1 درصد آب زاینده رود است
سبحانی با تاکید بر اینکه آب مصرفی فولاد از زاینده رود تنها 5/1 درصد آب زاینده رود است، عنوان کرد: از سال 70 تاکنون 68 درصد آب مورد نیاز فولاد مبارکه از طریق ایجاد تصفیه خانه هایی در نقاط مختلف کارخانه تامین می شود .
وی اظهارداشت: در سال 69 مقرر شد 40 میلیون متر مکعب آب برای 4/2 تولید  مصرف شود؛ اما اکنون برای 5 میلیون تن فولاد تنها 23میلیون متر مکعب آب صرف می شود ؛ که به خوبی نشان می دهد که فولاد مبارکه سهم چندانی در برداشت آب از زاینده رود ندارد.
سبحانی با بیان اینکه فولاد مبارکه توسط  موسسه معتبر امریکایی که هرساله صنایع بزرگ جهان را ارزیابی می کند از بین 36 کشور رتبه دهم را اخذ کرد، گفت: همچنین سازمان مدیریت صنعتی کشور  و سازمان بهره وری تندیس زرین حمایت از حقوق مصرف کننده را به شرکت فولاد مبارکه اهدا کرده اند.
سهل آبادی : حال بخش تولید و صنعت کشور خوب نیست
سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی  در این جلسه گفت: فولاد مبارکه برای جامعه صنعتی ایران الگوی بی نظیری است و مدیریت آن در همه جا و در همه حال در کنار مردم و صنایع حضور دارد.
وی اذعان داشت: متاسفانه حال بخش تولید و صنعت کشور خوب نیست و بیکاری 15 هزار نفر کارگر در 6 ماهه نخست سال جاری گواه این مدعا است.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری در استان صنعتی اصفهان7/15 درصد و نرخ بیمه بیکاری 27 درصد و اسف انگیزترین نکته این که نرخ اعتیاد جوانان اصفهانی 4/23 درصد است.
رییس خانه صنعت معدن و تجارت ایران با بیان اینکه عده ای به راحتی چوب لای چرخ تولید می گذارند و جز به منافع شخصی به چیزی فکر نمی کنند، عنوان کرد: اتاق بازرگانی اصفهان در آغازسال جاری  با یک هزار و700 عضو کارخود را شروع کرد و اکنون دارای 2 هزار و 500 عضو است که همه آنها برای رفع دغدغه های بخش صنعت و تولید تمام تلاش خود را به کار گرفته اند.
سهل آبادی مهمترین کمیسیون اتاق بازرگانی اصفهان را کمیسیون صنایع نام برد و افزود: اعضای این کمیسیون همه از بزرگان و خبرگان صنعت کشور هستند و با هم فکری آنها می توان اقدامات موثری انجام داد.
وی با اشاره به ایجاد مرکز پیمانکاری فرعی اصفهان (spx) در اتاق اصفهان گفت:  210  واحد تولیدی عضو این مرکزند و  همه واحدهای بزرگ و کوچک می توانند در spx باشند و تمام هزینه های ان را اتاق ایران متقبل شده است .
رییس خانه صنعت معدن و تجارت ایران تصریح کرد: خوشبختانه امروز تمام فضاهای اتاق در اختیار تجار، معدن گران وصنعت گران است و می توانند از این فضا به خوبی استفاده کنند.
وی از شرکت اتاق بازرگانی در هیات های حل اختلاف مالیاتی خبر داد و اظهارداشت: دوره های آموزشی زیادی برای آموزش حسابرسان و حسابداران تدارک دیده ایم تا فعالان اقتصادی از حقوق قانونی خود آگاه شوند .
استفاده 82 درصد از سازندگان داخلی از محصولات شرکت فولاد مبارکه
رضا خیامیان مسوول کمیته انرژی، نفت ، گاز ، صنایع شیمیایی کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان  در این جلسه گفت: در حال حاضر 82 درصد از سازندگان داخلی از محصولات شرکت فولاد مبارکه استفاده می کنند.
وی در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی اصفهان افزود: در حالی که وزارت صنایع قول مساعدت به واحدهای مشکل دار را داده است تاکنون هیچ یکی از واحدهای مشکل دار اصفهان کمکی دریافت نکرده اندو اگر هم واحدی از این لطف برخوردار شده ،واحد به واقع مشکل دار نبوده است.
ابوالفضل ابراهیمی کیا  مسوول کمیته ساختمان و عمران شهری کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه  نیز بر حرکت از سمت توجه به منافع ملی به منافع محلی تاکید کرد و گفت: باید منابعی به بخش محلی اختصاص پیدا کند تا گره ها و موانع اقتصاد از بین بروند.
وی تصریح کرد: تفاهم نامه ای بین کمیته های بخش های مختلف صنعت با فولاد مبارکه صورت بگیرد تا تمام بخش های صنعتی بتوانند این صنعت عظیم را بهتر بشناسند و از ان استفاده کنند.
احسان خیام باشی مسوول کمیته بازیافت کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این جلسه خواستار توجه بیشتر به پیمانکاران اصفهانی شد و گفت: ایجاد انجمن بازیافت در اتاق ایران اتفاق خجسته ای بود  که به طور قطع در بهبود وضعیت حوزه بازیافت موثر خواهد بود.
وی افزود:ارتباط نمایندگان مجلس با بخش صنعت به حد کافی قوی نیست و امید است بابرگزاری جلسات متعدد بتوانیم مشکلات بخش صنعت را به گوش نمایندگان برسانیم .
 


آلبوم تصاویررییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان: رونق اقتصادی در بخش صنایع بالادستی کشور در حال شکل گیری است

9
8
7
6
5
4
3
2
1
نوشته شده در   شنبه 1 آبان 1395  ساعت  23:01   توسط   مدیر پرتال اتاق بازرگانی اصفهان   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان می باشد.

Powered By :ITShams.ir