تاریخ : شنبه 18 اسفند 1397
کد 2410

سهل آبادی : فعالان اقتصادی خواستار آغاز سریع کانال مالی ایران و اروپاند

کمیسر عالی رتبه بازرگانی دولت انگلیس:کانال مالی اروپا و ایران به زودی راه اندازی می شود

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به خروج امریکا از برجام گفت:از دولت انگلیس خواستاریم که سیاست خود را نسبت به برجام روشن کنند و به وعده خود در مورد کانال مالی عمل کند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،سید عبدالوهاب سهل آبادی  در دیدار سایمون پنی کمیسر عالی رتبه بازرگانی دولت انگلیس و معاون سفیر انگلیس در ایران تصریح کرد:با وجود اینکه ایران به بند بند برجام عمل کرده ولی در حوزه بانکی نتوانسته  از منافع برجام بویژه در بخش بانکی استفاده کند .
وی تصریح کرد:با وجود تحریم های امریکا ،بسیاری از واحدهای تولیدی ایران توانستند بسیاری از طرح های توسعه  خود  را در داخل کشور اجرا کنند.
سهل آبادی با اشاره به ظرفیت های استان اصفهان در بخش صنعتی،کشاورزی و معدنی گفت:استان اصفهان می تواند در بخش های اقتصادی شریک تجاری با انگلیس  باشد.
وی صنعت گردشگری را یکی از مزیت های استان اصفهان برشمرد و گفت:تنوع آب و هوای استان و وجود آثار تاریخی و فرهنگی متعدد زمینه جذب گردشگران خارجی بویژه گردشگران اروپایی است.
سهل آبادی تاکید کرد:ایران بازار 80 میلیونی نیست بلکه بازار 400 میلیونی با همسایگانش است که می تواند با شرکت های اروپایی همکاری نزدیکی را تعریف کند.
سایمون پنی کمیسر عالی رتبه بازرگانی دولت بریتانیا در این جلسه گفت:پیفام دولت بریتانیا به ایران ،پایندی به اجرای برجام است .
وی افزود:پس از خروج آمریکا از برجام ،بانک های بین المللی دسترسی شرکت های ایرانی را محدود ولی سه کشور انگلیس ،فرانسه و  آلمان با راه اندازی کانال مالی جدید خواستار تبادل مالی و  تسهیل تجارت با ایران است.
وی تصریح کرد:شرکت های انگلیسی بسیاری هستند که در بازار ایران فعالیت می کنند و  می خواهند با ایران روابط خود را توسعه  دهند.
جایلز واتکر معاون سفیر انگلیس در ایران  در این دیدار گفت: کانال مالی جدید اروپا و ایران در  پاریس ثبت شده و به زودی اجرا می شود .
وی تاکید کرد:ایران می تواند از منافع اقتصادی برجام استفاده کند و منتظر تایید ایران برای معرفی نهاد متناظر برای مراوادات بانکی با اروپا هستیم .
وی از حضور هیات آلمانی طی هفته آینده به تهران با هدف بررسی اجرایی شدن کانال مالی ایران و اروپا خبر داد و گفت:همکاری دو نهاد مالی در ایران و اروپا می تواند  روابط اقتصادی دو طرف را تسهیل سازد.     
 
آلبوم تصاویرکمیسر عالی رتبه بازرگانی دولت انگلیس:کانال مالی اروپا و ایران به زودی راه اندازی می شود

7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1