تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 2267

سهل آبادی در دیدار با معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

سهم ایران در تجارت خارجی افغانستان با هزینه های انجام شده همخوانی ندارد

سهم ایران در تجارت خارجی افغانستان با هزینه های انجام شده همخوانی ندارد
رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت:ایران در طول چهار دهه گذشته بیشترین آسیب را از افغانستان به واسطه جنگ های داخلی این کشور  و هجوم مهاجران  متحمل شده  است ولی در شرایط کنونی که باید صادرات گسترده کالا و خدمات به این کشور داشته باشد بهره چندانی ندارد.
سیدعبدالوهاب سهل آبادی در دیدار جمعی از مسوولین شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان گفت :مهاجرین افغانی ساکن در ایران فقط ارز از کشور خارج می کنند و حاضر نیستند کالای ایرانی  به کشور خود همراه ببرند.
رییس خانه صنعت،معدن و تجارت ایرات تاکید کرد: زدودن محرومیت از استان سیستان و بلوچستان و اشتغال زایی بایستی صادرات به افغانستان و پاکستان در دستور کار مسوولین و فعالان اقتصادی قرار گیرد.
وی شناسایی ظرفیت های تجاری و سرمایه گذاری این استان و معرفی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی را مهم و اثرگذار عنوان کرد و گفت:اتاق بازرگانی اصفهان آماده همکاری با این استان در راستای توسعه روابط تجاری با افغانستان است .
 وی با اشاره به اشتراک استان های سیستان و بلوچستان و اصفهان در خشکی رودخانه ها گفت:به دلیل بی تدبیری و بی توجهی مسوولین  امروز رودخانه هامون و زاینده رود در خشکی بسرمی برند.
غلامرضا گنجه فرماندار زابل در این دیدار گفت:استان سیستان و بلوچستان با افغانستان 700 کیلومتر مرز مشترک دارد و می تواند بارانداز کالاهی صادراتی به این کشور باشد .
وی خواستار دایر شدن نمایندگی واحدهای تولیدی صنعتی استان اصفهان در زابل با هدف تسهیل روابط تجاری با افغانستان شد و گفت:وجود منابع معدنی ،بازارچه مرزی و کریدور مرز از مزایای حضور شرکت های استان اصفهان در زابل است.

 
آلبوم تصاویرسهم ایران در تجارت خارجی افغانستان با هزینه های انجام شده همخوانی ندارد

3
3
2
2
1
1