تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 2266

بررسي فرصت هاي تجاري تعامل تجاري با آلمان؛

گلشيرازي: صدور بخشنامه هاي متناقض متوقف شود/ رنجبران: آلمان يكي از شركاي باسابقه تجاري ايران است

همایش بررسی ظرفیت های جذب سرمایه گذاری،تامین مالی و تجارت با آلمان با حضور فعالان اقتصادی در سالن همایش های بین المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
مسعود گلشیرازی رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان در این  همایش با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت:بایستی از ظرفیت بازارچه های مرزی و کشورهای همسایه و همچنین ارتباط با بنگاه های اقتصادی که با آمریکا مراوده تجاری ندارند نهایت بهره برداری را داشته باشیم.
وی با انتقاد از صدور بخش نامه های متعدد در بخش اقتصادی از سوی دولت گفت:بخش نامه هایی که هر روز صادر می شود و یک روز پیمان سپاری لازم و روز دیگر غیر لازم می داند.
گلشیرازی خواستار توجه دولت به دیدگاه های بخش خصوصی در عرصه اقتصاد شد و گفت:در شرایط تحریم دولت و بخش خصوصی بایستی هماهنگ تر از گذشته عمل کنند به ویژه در صدور بخش نامه هایی که به واسطه آن ها ممکن است یک بازار هدف را به راحتی از دست داد.
دكتر سیدرسول رنجبران عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگاني اصفهان در  این همایش گفت:ایران و آلمان دارای روابط اقتصادی بلندمدت، عمیق و ناگسستنی هستند و در شرایط کنونی می توان فرصت های تجاری و سرمایه گذاری بین دو کشور  تعریف کرد.
وی افزود:نسل اول ماشین آلات نساجی اصفهان در  سال ١٣٠٠ متعلق به آلمان است  و روابط صنعتی اصفهان و آلمان وارد ٩٠ سالگی می شود .
عضو هیات رييسه اتاق مشترک ایران و آلمان تصریح کرد:پس از برجام شاهد حضور هیات های تجاری از شرکت های بزرگ آلمانی بودیم ولی بر اثر تحریم ها این شرکت ها با چالش هایی برای حضور در ایران روبرو هستند.
رنجبران خواستار همکاری شرکت های ایرانی با بنگاه های متوسط و کوچک اقتصادی (SME) آلمانی شدو گفت:شرکت های آلمانی خواستار همکاری با شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف اند و بایستی از تمامی فرصت ها برای ارتباط با این کشور استفاده کرد.
بوذری مشاور مالی و تجاری با شرکت های آلمانی  در این همایش گفت:شناخت بازار آلمان یا هر بازار هدف  نخستین فعالیت یک فعال اقتصادی برای حضور در آن بازار است .
وی افزود:شرکت های آلمانی برای حضور در هر بازار زمان بسیاری صرف مطالعه آن بازار می کنند و شرکت های ایرانی بایستی بازار آلمان را به خوبی آنالیز کنند.
وی با طرح این سووال که چرا پسته ایرانی در فروشگاه های آلمان به فروش نمی رسد،گفت:شناسایی بازار هدف و کالای تولیدی می تواند بر اساس سلیقه  خریدار محصولاتی را  تولید و به فروشش برساند.
وی توضیح داد: متاسفانه شرکت های ایرانی به سلیقه مصرف کنندگان نهایی بازارهای هدف توجه نی کنند.
بوذری آلمان را فرصت بدیلی برای صادرات کالا به آفریقا دانست و گفت: ثبت شرکت در آلمان می تواند زمینه صادرات به کشورهای آفریقا را فراهم کند.
وی توجه به کیفیت،رایزنی و تنظیم صحیح قرارداد را عامل موفقیت در بازار آلمان برشمرد و گفت:آلمان یعنی کیفیت و اجناس بی کیفیت نمی تواند در این بازار موفق باشد.
در پایان همایش  شرکت کنندگان فرصت های تجاری و سرمایه گذاری با آلمان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
آلبوم تصاویرگلشيرازي: صدور بخشنامه هاي متناقض متوقف شود/ رنجبران: آلمان يكي از شركاي باسابقه تجاري ايران است

5
5
4
4
3
3
2
2
1
1