تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397
کد 2242

در 37 امین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان ؛

حسابرسی عملیاتی برای نخستین بار در اتاق بازرگانی اصفهان انجام شد/قوانین متضاد از سوی مجلس حذف شود

سی و هفتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با ارایه گزارش حسابرسی عملیاتی سال 94 و 95 در تالار هیات نمایندگان برگزار شد.
سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه  هدف از انجام حسابرسی عملیاتی را بررسی اثربخشی و اثرگذاری فعالیت های اتاق عنوان کرد و گفت:حسابرسی عملکرد برای نخستین بار در بین اتاق های بازرگانی در اتاق اصفهان انجام می گیرد تا عملکرد کمیسیون ها و بخش های اتاق بر اساس بودجه مصوب مورد ارزیابی قرار گیرد.  
سهل آبادی با مقایسه رتبه 5 کسب و کار گرجستان نسبت به رتبه 120 ایران گفت:سهولت کسب و کار در گرجستان باعث شد که سرمایه گذاران و مخترعین ایرانی به این کشور مهاجرت کنند و این در حالیست که کشور می تواند بستر فعالیت را برای آنان فراهم کند.
وی از بخش دولتی و خصوصی خواست که جوانان خلاق و کارآفرین را مورد حمایت قرار دهند تا انگیزه برای فعالیت در داخل کشور بیشتر از مهاجرت به خارج کشور شود.
وی با اشاره به فعالیت های آموزشی و پژوهشی اتاق اصفهان گفت:مجموعه فعالیت های اتاق بازرگانی اصفهان باعث شد در سال 2018  در جمع چهار اتاق برتر جهان قرار گیرد و تلاش هیات نمایندگان برای اثرگذاری فعالیت های اتاق در فضای کسب و کار متمرکز است.
محمود اسلامیان نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به سنجش اثربخشی فعالیت های اتاق بازرگانی اصفهان گفت:آموزش یکی از مهمترین محور فعالیت های اتاق های بازرگانی پیشرو بوده و اتاق اصفهان بر اساس آن همایش ها و کارگاه های مورد نیاز فعالان اقتصادی را سازمان دهی کرده است.
وی خواستار تصری حسابرسی عملیاتی به سایر اتاق  های بازرگانی شد و گفت:ارزیابی عملکرد اتاق ها بر اساس سند استراتژیک می تواند به هدف هزینه شدن بودجه کمک کند.  
مصطفی رناسی نایب رییس دوم اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه  از  بررسی عملکرد 10 کمیسیون اتاق  در کمیسیون پایش و سیاست گذاری  خبر داد و گفت: در هر جلسه کمیسیون پایش یک کمیسیون به ارایه گزارش فعالیت دو ساله و همچنین بررسی سه اولویت نخست آن پرداخته می شود.  
سید رسول  رنجبران عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در ان جلسه با اشاره به علاقه مندی شرکت های آلمانی برای ارتباط با ایران گفت:اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان تلاش می کند که کانال های ارتباطی دو کشور حفظ شود .
بهرام سبحانی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار ایجاد مکانیزم سنجش کمیسیون های اتاق شد و گفت:حسابرسی عملیاتی کمیسیون ها و بخش های اجرایی اتاق می تواند به اثربخشی فعالیت ها کمک کند.
محمدرضا رجالی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:بر اساس قانونی مربوط به دهه 30 شمسی اموال دوتابعیتی ها به رسمیت شناخته نمی شود و مجلس شورای اسلامی  برای جذب سرمایه گذاران خارجی بویژه دو تابعیتی ها بایستی این قانون را اصلاح کند.
وی رویکرد پارلمان کشورهای توسعه یافته حذف قوانین متضاد و یا متناظر عنوان کرد و گفت:پیشنهاد می شود رویکرد مجلس شورای اسلامی به جای تدوین قانون به سمت حذف قوانین متضاد با جذب سرمایه گذاری و تولید باشد.
وی با اشاره به هدف گذاری کمیسیون ها  و بررسی عملکرد خواستار تهیه سند استراتژیک اتاق  از این اهداف شد.
حمیدرضا قلمکاری رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان در  این جلسه با اشاره به حسابرسی عملیاتی اتاق گفت:اثربخشی فعالیت های اتاق با تعیین شاخص اندازه گیری به بهبود فعالیت های اتاق منجر خواهد شد.
امیر کشانی رییس کمیسیون اموزش ،پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:ششمین همایش تعامل ملی  صنعت و دانشگاه به همت اتاق بازرگانی اصفهان برپا  و در این همایش پانل های تخصصی با حضور استادان دانشگاه و فعالان اقتصادی برگزار شد.
میرمحمدصادقی رییس موسسه آموزشی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه از آمادگی برگزاری همایش نقش رونق اقتصادی در کاهش آسیب های اجتماعی در اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد و گفت:در این همایش که به همکاری موسسه آموزشی اتاق بازرگانی ایران و دادگستری برگزار می شود به نقش موولفه های اقتصادی در کاهش آسیب های اجتماعی می پردازد.
محسن رنانی مدرس دانشگاه و  اقتصاددان در  این جلسه  به معرفی بنیاد آموزش مادران برای توسعه پرداخت  و گفت:آموزش مادران برای  تربیت کودکان در دوره یک تا سه سالگی می تواند  اقدام موثر برای پرورش انسان های توانمند در آینده کشور باشد.
آلبوم تصاویرحسابرسی عملیاتی برای نخستین بار در اتاق بازرگانی اصفهان انجام شد/قوانین متضاد از سوی مجلس حذف شود

8
8
7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1