تاریخ : شنبه 3 آذر 1397
کد 2240

به همت انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان اصفهان ؛

نشست بازارشناسی و بازاریابی صنایع دستی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد

نخستین سال فعالیت انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان اصفهان هراه با برگزاری نشست بازارشناسی و بازاریابی صنایع دستی در تالار اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد
جلیل جوکار رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان اصفهان در ابتدای  این نشست گفت:بیش از 460 رسته صنایع دستی در استان وجود داشته که امروز به 199 رسته رسیده است و متاسفانه این روند همچنان ادامه دارد.
وی افزود:صنایع دستی به عنوان یک هنر و عامل جذب گردشگران می تواند نقش مهمی در فضای اقتصادی استان و کشور داشته باشد.
وی با اشاره به عملکرد انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان اصفهان طی یک سال گذشته گفت:حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی ،تشکیل کمیسیون های تخصصی صادرات ،آموزش و پژوهش و بررسی مسایل و مشکلات فعالان صنایع دستی بخشی از فعالیت این انجمن است .
وی توسعه صنعت گردشگری را عامل موثر رونق صنایع دستی برشمرد و گفت:حضور گردشگران  در کارگاه های  صنایع دستی و همنشیتی با هنرمندان می تواند زمینه خرید این آثار  را بهتر فراهم کند.
جوکار از راه اندازی سایت انجمن و اطلاع رسانی رویدادهای مرتبط با صنایع دستی خبر داد و گفت:تشکیل بانک هوشمند اطلاعاتی و اطلاع رسانی نمایشگاه های داخلی و خارجی صنایع دستی و همچنین هماهنگی برای اعزام هیات های اعزامی بخشی دیگراز خدمات این سایت است.
وحید خدری کیا مدرس بازاریابی در این نشست با اشاره به نقش  بازارشناسی و بازاریابی در صنایع دستی گفت:هنرمندان صنایع دستی بایستی نسبت به تخصصی بودن حوزه تجارت و صادرات و بخش تولید تفکیک قائل شوند.
وی خواستار توجه ویژه هنرمندان صنایع دستی به  بخش تجارت و بازاریابی  شد و گفت:اندازه بازار هدف صادراتی ،بخش بندی آن ،ترکیب بندی مشتری ،حضور رقبا و هزینه تمام شده  موولفه های مهم  حضور در بازارهای صادراتی است .
خدری کیا خواستار توجه هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی به بازار شرق آسیا شد و گفت:کشورهای آسیایی در حال توسعه می توانند کشورهای هدف صادراتی صنایع دستی استان اصفهان قلمداد شوند .
در ادامه این نشست کیک  یک سالگی فعالیت انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی استان اصفهان با حضور فریده روشن و بصیر ملت نمایندگان شورای شهر و جمعی از هنرمندان صنایع دستی بریده شد.
آلبوم تصاویرنشست بازارشناسی و بازاریابی صنایع دستی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد

7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1