تاریخ : شنبه 12 آبان 1397
کد 2203

در نشست مشترک کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شد؛

تعامل صنعت و دانشگاه ه توسعه نیروی انسانی و صنعت کشور منجر می شود

جلسه هماهنگی پانل همایش تعامل صنعت و دانشگاه از دیدگاه کمیسیون های تجارت و حمایت از سرمایه گذاری در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
قاسم علی جباری رییس کمیسیون حمایت از سرمایه گذاری ،تامین مالی و روابط خارجی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:صنعت و دانشگاه نباید خود را از هم جدا بدانند و تعامل  این دو بخش به توسعه نیروی انسانی و صنعت کشور منجر می شود.
وی افزود:متاسفانه  عموم مردم از ابزارهای مالی و سرمایه گذاری نوین مانند بورس اوراق بهادر کمتر اطلاع دارند و سپرده گذاری در بانک و سرمایه گذاری در مسکن  را سرمایه گذاری پایدار می دانند و این درحالیست  که دانشگاه و مدارس می تواند در هدایت سرمایه های خرد به صنعت و تولید نقش موثری ایفا کنند.
وی از تلاش اتاق بازرگانی اصفهان برای انتقال مفاهیم اقتصادی در بین مردم بویژه در نزد کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: برگزاری دوره آموزشی بازرگانان کوچک و تاب آوری معلمان مدارس در اتاق بازرگانی مورد تاکید قرار گرفته است.
جباری خواستار تدوین تاریخ اقتصادی در کنار تاریخ سیاسی و نظامی شد و گفت:کتاب های  تاریخی ایران حول محور پادشاهان و جنگها متمرکز است و از اتفاقات اقتصادی و رویدادهای مرتبط به ان کمتر کتابی به رشته تحریر درآمده است.  
 مسعود گلشیرازی رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه همایش تعامل صنعت و دانشگاه را فرصتی برای نزدیک شدن  دو قطب اثرگذار کشور برشمرد و گفت:آسیب شناسی دور بودن دانشگاه و صنعت در برگزاری پانل های تخصصی همایش می تواند مدل ارتباطی اثربخشی را تعریف کند.
وی از توجه همایش به رویکرد صادرات و ثروت آفرینی در بین جوانان دانش اموخته دانشگاه خبر داد و گفت:تبیین کارآفرینی و صادرات می تواند جوانان را به این عرصه ها امیدوار سازد .
سید کمیل طیبی استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان در این جلسه  خواستار تمرکز بر روی ارکان صنعت و دانشگاه شد و گفت:راه اندازی بین رشته ای  در صنعت و دانشگاه می تواند  رابطه دانشگاه و صنعت را نزدیکتر و موثرتر سازد.
مرتضی سامتی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان در این جلسه از واگرایی صنعت و دانشگاه نسبت به هم خبر داد و گفت:با وجودی که طی سال های گذشته  تلاش ها بر محور همگرایی بوده ولی واگرایی حاصل شده است.
وی از عقب ماندگی دانشگاه های ایران نسبت به دانشگاه های پیشرو جهان اشاره کرد و گفت:دانشگاه های پیشرو پس از گذراندن نسل آموزش ،پژوهش و کارآفرینی در حال ورود به نسل چهارم  کلان داده ها (big data) است ولی اغلب دانشگاه های ایران در نسل اول که همانا آموزش است متوقف شدند.
محمد عسگری دبیر اجرایی ششمین همایش ملی صنعت و دانشگاه در این جلسه به ارایه گزارشی از عملکرد دبیرخانه پرداخت و گفت:سامانه صد کانال ارتباطی صنعت و دانشگاه با محوریت اتاق بازرگانی در این همایش رونمایی می شود.  
ششمین همایش ملی صنعت و دانشگاه 30 آبان و یک آذر به همت مووسه آموزش اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی اصفهان  در اصفهان برگزار می شود.
آلبوم تصاویرتعامل صنعت و دانشگاه ه توسعه نیروی انسانی و صنعت کشور منجر می شود

4
4
3
3
2
2
1
1