امروز : 3930
ديروز : 9240
ماه : 211662
 
  پیام رئیس اتاق

به نام خدا

بی شک توسعه اقتصادی بدون به عهده گرفتن نقش محوری توسط تشكل های اقتصادي و اعطاي اختيار جهت مديريت محيط بيرونی توسط آنها ميسر نيست و امروزه اتاق های بازرگانی به عنوان مهمترین و تاثیرگذارترین تشکل اقتصادی مطرح در دنیا هستند. اتاق های بازرگانی به عنوان یک سرمایه اجتماعی با تعامل و ارتباط موثر، از قدرت چانه زنی بسیار بالایی برخوردارند و می توانند با انسجام بخشی و یکپارچه سازی تبدیل به صدای واحدی از همه تشکل های اقتصادی شده و همه را در زیر چتر حمایتی خود قراردهند. اتاق های بازرگانی به خوبی می توانند فضاي مساعدي براي تعامل مناسب و سازمان يافته بين بنگاه هاي اقتصادي و حاكميت به وجود آورند. در شرایط امروز خواست صنعتگران، معدنکاران، کشاورزان، تجار و کارفرمایان به جایی نخواهد رسید مگر در قالب صدایی واحد از سوی تشکلی قدرتمند با پشنوانه قانونی مناسب که بخش خصوصی را نمایندگی کند و در واقع سخنگوی آن باشد. لازمه این نمایندگی جمع آوری، تحلیل و انعکاس موانع موجود در عرصه های مختلف محیط کسب و کار می باشد.

بر این اساس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در دوره هشتم در نظر دارد با مشارکت، همراهی و همدلی همه اعضا و فعالان اقتصادی استان، ضمن تداوم عملکرد خوب اتاق در سالیان گذشته و تلاش در راستای ارتقاء جایگاه اصفهان در اقتصاد ملی و بین المللی، در مسیر شناخت کلی فعالیت ها، مزیت ها و مشکلات اعضا و افزایش توان رقابتی آنان، توسعه پایدار استان، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، ترویج فرهنگ کار گروهی و توسعه اخلاق کسب و کار، توجه به مسئولیت های اجتماعی، حمایت از ایجاد و توسعه تشکل ها و انجمن های تخصصی و ارتباط مستمر با قوای سه گانه و نمایندگان آن ها در استان گام بردارد.

امیدوارم اتاق بازرگانی بتواند تکیه گاهی باشد مطمئن برای همه فعالان بخش خصوصی در حوزه بازرگانی، صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، بازار سرمایه، بانک و بیمه و در نهایت همه فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری.

 

سید عبدالوهاب سهل آبادی

رییس اتاق بازرگانی اصفهان

 


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان می باشد.

Powered By :ITShams.ir