آمار سایت
امروز : 2567
ديروز : 8593
ماه : 2567
 
تاریخ : شنبه 6 شهريور 1395     |     کد : 974

در چهارمین جلسه کمیسیون سیاست گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان انجام شد: ادامه بررسی و تایید آیین نامه اعزام هیات های تجاری به خارج از کشور

در چهارمین جلسه کمیسیون سیاست گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان انجام شد: ادامه بررسی و تایید آیین نامه اعزام هیات های تجاری به خارج از کشور

چهارمین جلسه کمیسیون سیاستگذاری و پایش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به منظور ادامه بررسی و تایید آیین نامه اعزام هیات های تجاری به خارج از کشور برگزار شد.

چهارمین جلسه کمیسیون سیاستگذاری و پایش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به منظور ادامه بررسی و تایید آیین نامه اعزام هیات های تجاری به خارج از کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در این جلسه مصطفی رناسی، رییس کمیسیون پایش و سیاستگذاری گفت: لازم است در کمیسیون های مختلف اهداف سفر به صورت شفاف مشخص شود، همچنین کمیته ارزیابی تعیین شده و اعضا آن آیین نامه ای تهیه نمایند تا بعد از بررسی در کمیسیون سیاستگذاری به قانون تبدیل شود. وی تصریح کرد: همچنین لازم است سرپرست هیات اعزامی اهداف خود را قبل و بعد از سفر نوشته تا میزان موفقیت گروه بعد از سفر ارزیابی گردد و امتیاز دهی به آن صورت گیرد.

محمدرضا رجالی، رییس کمیسیون گردشگری و برند شهری نیز در ادامه این نشست پیشنهاد داد: در بخش اهداف، ماده چهار این آیین نامه مبنی بر برنامه ریزی راهبردی و انجام مذاکرات لازم برای زمینه سازی پیشرفت و توسعه روابط متقابل استان و کشورهای هدف و همچنین تصویر سازی از ظرفیت های ویژه اقتصادی و تجاری استان به منظور تحقق اهداف کلان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که باید نحوه هدف گذاری سفرها مشخص شده و به تایید برسد و مواردی از قبیل تایید دستورکار هیات های اعزامی براساس اهداف مشخص و مصوب و نمونه اهداف مانند ایجاد سهولت در روادید یا حذف روادید و برقراری تعرفه ترجیحی اضافه شود.

 مسعود گلشیرازی، رییس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات ضمن تاکید بر این که سفر تجاری برای  انجام مذاکره بوده و تحقق فعل تجاری، ثمره آن است، گفت: لازم است سرفصل بودجه کمیسیون های اعزامی مشخص شود.

امیر عباس اسماعیلی، دبیر کل اتاق بازرگانی نیز در ادامه  گفت: باید در کمیته ارزیابی، اهداف و نتایج سفر کاملا مشخص شده و در سایت اتاق درج شود تا مردم و اعضای اتاق از میزان تحقق اهداف کاملا آگاه شوند.

سعید بزرگی، نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست نیز خواستار ایجاد جدول امتیاز دهی براساس کیفیت گزارش ارایه شده و عمل به شیوه نامه اعزامی به سرپرست اعزام شده،گردید.

شهریار شعبانی، دبیر کمیسیون معادن، در بررسی اهداف ماده 5 و 6  این آیین نامه خواستار اضافه شدن برگزاری نمایشگاه مشترک و همچنین ایجاد نمایشگاه هایی با قراردادهای بارتر و در بخش پیگیری دستاوردهای سفر هیات های تجاری، نیز خواستار بایگانی و ذخیره اطلاعات و دستاوردهای سفر با چارچوبی خاص شد تا بازرگانان جوان و دانشجویان به راحتی بتوانند از اطلاعات موجود استفاده نمایند.

در پایان این نشست مقررشد ماده ای مبنی بر اینکه کلیه اطلاعات قبل و بعد از سفر در سایت اتاق درج شود، نیز به این آیین نامه اضافه شود.

 


آلبوم تصاویردر چهارمین جلسه کمیسیون سیاست گذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان انجام شد: ادامه بررسی و تایید آیین نامه اعزام هیات های تجاری به خارج از کشور

4
3
2
1
نوشته شده در   شنبه 6 شهريور 1395  ساعت  12:34   توسط   مدیر پرتال اتاق بازرگانی اصفهان   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان می باشد.

Powered By :ITShams.ir