آمار سایت
امروز : 4092
ديروز : 9240
ماه : 211824
 
تاریخ : سه شنبه 26 مرداد 1395     |     کد : 947

رییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان : در حال حاضر تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی شدت گرفته است

رییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان : در حال حاضر تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی شدت گرفته است

رییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در حال حاضر تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی شدت گرفته و اتاق بازرگانی نهایت تلاش خود را برای مقابله با این معضل به کار گرفته است.

رییس  کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در حال حاضر تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی شدت گرفته و اتاق بازرگانی نهایت تلاش خود را برای مقابله با این معضل به کار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان،«مرتضی بیشه»در چهارمین جلسه کمیسیون بهبود محیط کسب و کار که در تالار هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد افزود:رکود اقتصادی در کنار مسایلی مانند مالیات و بیمه  تامین اجتماعی و شهرک های صنعتی  در راس مشکلات تولید کنندگان  است .

وی افزود:گردهمایی اعضای کمیسیون و همفکری آنها باید باعث تصویب مصوبه هایی سازنده در راستای رفع موانع کسب و کار می شود.

بیشه خاطر نشان کرد: علیرغم تلاش دولت و وزرا مشکلات روز به روز عمیق تر می شوند و ضروری است برای رفع هرچه سریعتر آنها کوشا باشیم.

رییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار عنوان کرد: باید از ظرفیت های قانونی در کمیسیون ها استفاده کرده و مصوبات خاصی را مطرح کنیم ، زیرا خوشبختانه برخی از بندهای قانونی دست ما را در این زمینه باز گذاشته اند.

بیشه تاکید کرد: برای به دست آوردن میزان واقعی تعطیلی بنگاه های اقتصادی تلاش شده است، طرح آماری از آخرین وضعیت بنگاه های تولیدی در شهرک های صنعتی به دست بیاوریم، زیرا با توجه به تغییر نگا ه ها آمار مختلفی ارایه شده است که در واقع صحت آنها زیاد مورد تایید نیست و به دنبال آمار واقعی هستیم.

رناسی:قوانین اجرا نشده از مسایل مهم کلان اقتصادی کشور هستند

مصطفی رناسی، نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز با اشاره به حجم بالای کار در کمیسیون بهبود محیط کسب و کار گفت: در گذشته همه مشکلات فعالان اقتصادی استان در ستاد تسهیل که با حضور استاندار، مدیران عامل بانک ها و مدیران اجرایی استان بررسی می شد و خیلی سریع مشکلات رفع می شدند، اما بعد از به میان آمدن وام ها جلسات ستاد تسهیل نظم خود رااز دست دادند و اکنون  بسیار الزامی است که جلسات ستاد تسهیل دوباره به طور مرتب تشکیل شوند تا استاندار و دیگر مدیران از آخرین اطلاعات اقتصادی باخبر باشند .وی اظهار داشت: گفته می شود از بین 400 واحد تولیدی ور شکسته به 37 مورد کمک رسانی شده است و تسهیلات لازم را دریافت کرده اند، اما باید بررسی شود که این اقدام صورت گرفته است یانه و مدیران عامل بانک ها باید در ستاد تسهیل گزارش کار خود را بدهند .

رناسی افزود: همان گونه که کتابچه ای برای قوانین در دست اجرا داریم ، باید کتابچه ای منظم هم از قوانین اجرانشده که می توانند در رفع موانع کسب و کار مفید باشند تدوین شود ؛ چرا که یکی از مسایل مهم کلان اقتصاد کشور همین قوانین اجرا نشده هستند.نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان بیان داشت: علت اصلی تعطیلی بنگاه ها باید مشخص شود و فساد اداری باید مدنظر قرار بگیرد.

 

رجالی: رفع موانع محیط کسب و کار در اولویت دستورکار دولت و بخش خصوصی باشد

همچنین محمدرضا رجالی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با تاکید براینکه برای رفع موانع محیط کسب و کار تشکیل تیم کارشناسی متخصص وکارآزموده ضروری است، اذعان داشت: در این کمیسیون باید تقسیم کار صورت بگیرد تا هر فرد به طور تخصصی در حوزه تحت اختیار خود فعالیت کند و نتیجه را اعلام کند.

وی ادامه داد: در این راستا می توان از اعضای اتاق فکر یاری گرفت و از ابزارهای روز استفاده کرد تا قوانین اجرا نشده پیگیری شود.عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان یادآور شد: اهداف کمیسیون بهبود محیط کسب و کار باید تعیین شوند تا در پایان هرجلسه روند اقدامات بررسی شود و برای جلسه بعدی برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد .رجالی تاکید کرد: در ابتدای امر باید بر چند هدف خاص متمرکز شویم و باور کنیم که تغییر وضعیت اقتصادی کشور و استان رویای بزرگی نیست و تنها به همت دسته جمعی نیازمند است.

تشکیل تیم حقوقی برای بررسی مشکلات شهرک های صنعتی

کامران پور جوهری مشاور حقوقی اتاق بازرگانی اصفهان نیز ضمن تذکر به این نکته که برای ارایه آمار واحدهای تولیدی ورشکسته باید  به نوع مشکلات بنگاه داران اقتصادی اعم از حقوقی، مالی، بیمه ای و تامین سرمایه توجه داشت تا آمارصحیح به دست بیاید، گفت: برای بررسی آمار تعطیلی باید واحدها را به سه دسته مرحله قبل از توقف، مرحله توقف و ورشکستگی و مرحله بعد از ورشکستگی تقسیم بندی کرد.

وی افزود: دادگستری مصوبه ای در این راستا دارد، مبنی بر اینکه برای تعیین آمار دقیق می توانیم ازهمه مراجع ذی صلاح کمک بگیریم و آمار از آنها بگیریم  که مسلما این روش بسیار مطمئن تر است، زیرا با دادگستری سروکارداریم و می توانیم تلفیقی از آمار ارائه شونده از همه مراجع را استفاده کنیم.مشاور حقوقی اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: در ماه گذشته یک تیم حقوقی از اتاق بازرگانی وضعیت شهرک های صنعتی را مرور کردند و برای اولین بار درکشور جلسه ای با حضور رییس دادگستری، سه نفر از قضات برجسته ، اتاق بازرگانی، استانداری، شهرک های صنعتی و بخش خصوصی برگزار شد و در آخرجلسه رای به نفع بخش خصوصی صادر شد.

پورجوهری بیان داشت: تقریباهمین الگو برای سایر بخش ها هم پیاده سازی و مصوب شد، کمیته ای با حضور سه نفرقاضی ، معاونت ریاست دادگستری و گزارشاتی که با کمک بخش حقوقی اتاق بازرگانی گردآوری می شوند تشکیل شود و نحوه محاسبات سود و تخلفات مشخص شود و اینکه بانک ها در استان اصفهان دچار تخلف هستند یانه؟وی گفت: بر اساس آمار 8 هزا رو800 واحد صنعتی در استان اصفهان داریم که حدود 30 واحد اعلام ورشکستگی کرده اند و این میزان حدود نیم درصد از کل واحدها را در برمی گیرند که البته مشکل اصلی واحدهای صنعتی این موضوع نیست و باید بدین پرداخته شود که چه واحدهایی مجبور به تعدیل نیرو شده اند و قادر به پرداخت بدهی های خود نیستند و در واقع باید وضعیت واحدهای صنعتی نیمه جان بررسی شود

اخوان:اتاق فکر آماده خدمت رسانی به فعالان اقتصادی است

پرویز اخوان دبیر فکر اتاق اصفهان عنوان کرد: اتاق فکر از سال 1383 آغاز به کار کرد و تاکنون  265 صورتجلسه داریم، که در هرجلسه راهکاری برای مشکلات موجود همان زمان ارائه شده است؛ به طور مثال در جلسات متعددی به رفع خشکسالی زاینده رود پرداخته شده است.

وی بیان داشت: اگر در کمیسیون ها مساله ای وجود دارد که اناق فکر بتواند یاری رسانی بکند با تمام وجود در خدمت است و می تواند راهکارهایی را تقدیم کند.

امینی: افراد هیات های حل اختلاف مالیاتی آموزش ببینند

شادان امینی عضو کمیسیون بهبود محیط کسب و کار در این جلسه گفت: در بحث دلایل ورشکستگی یکی از دلایل بازار و دیگری بحث ارز است که تجار با دلار 1200 تومان جنس وارد کرده اند و اکنون با نرخ 3 هزار تومان به بالا باید پس بدهند که در این زمینه قانون تجارت باید اصلاح شود.

امینی تصریح کرد: در قانون جدید تجارت مبحثی برای ورشکستگی وجود دارد که طی آن گروهی می آیند و اداره شرکت ورشکسته را در دست می گیرند.

وی ادامه داد: ورشکستگی برای برخی افراد مفر خوبی است ،اما اگر افراد به موقع به آن ورود پیدا کنند و اعلام ورشکستگی کنند وبراساس قانون تجارت عمل کنند ، کمتر زیان می بینند..

« علی راست قلم» دبیر کمیسیون بهبود محیط کسب و کار به توضیح مصوبات جلسه ماه گذشته پرداخت و بیان داشت: در جلسه ماه گذشته چهارمصوبه داشتیم؛ پیگیری تشکیل یک نشست آموزشی در زمینه تامین اجتماعی ،تهیه طرحی در جهت عارضه یابی مدیران ورشکسته در دهه اخیر ،تهیه اطلاعاتی از چگونگی تعیین مالیات و اخذ آن و طرح آماری از آخرین وضعیت بنگاه های تولیدی در شهرک های صنعتی از جمله آن است .


آلبوم تصاویررییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان : در حال حاضر تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی شدت گرفته است

4
3
2
1
نوشته شده در   سه شنبه 26 مرداد 1395  ساعت  20:23   توسط   مدیر پرتال اتاق بازرگانی اصفهان   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان می باشد.

Powered By :ITShams.ir