آمار سایت
امروز : 4140
ديروز : 9240
ماه : 211872
 
تاریخ : دوشنبه 14 دي 1394     |     کد : 540

کنفرانس بین المللی برند گردشگری در اتاق اصفهان برگزار می شود/اتاق بازرگانی تمام توان خود را برای توسعه گردشگری اصفهان به کار گرفته است

کنفرانس بین المللی برند گردشگری با همت اتاق بازرگانی ،شهرداری و اداره کل میراث صنایع دستی ،فرهنگی و گردشگری استان اصفهان13 و 14 دی ماه در سالن هایش های بین المللی اتاق اصفهان برگزار می شود.

کنفرانس بین المللی برند گردشگری با همت اتاق بازرگانی ،شهرداری  و اداره کل میراث صنایع دستی ،فرهنگی و گردشگری استان اصفهان13 و 14 دی ماه در سالن هایش های بین المللی اتاق اصفهان برگزار می شود.

«سیدعبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان در  نشست خبری این کنفرانس در سالن اجتماعات اتاق اصفهان گفت:  400 نفر از تورگردانان ایران نیز برای شرکت در این کنفرانس با هدف معرفی برند گردشگری  دعوت شدند.

 وی با تاکید بر این مطلب که اتاق بازرگانی اصفهان تمام توان خود را برای توسعه گردشگری به کار گرفته است،گفت:برگزاری کنفرانس بین المللی گردشگری به میزبانی اصفهان نیز از جمله این اقدامات است .

وی با اشاره به موفقیت های حاصل شده در مذاکرات هسته ای و اجرایی شدن برجام، گفت: در پساتحریم، شرایط جذب گردشگر بیش از پیش برای اصفهان فراهم خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با استفاده از این شرایط به توسعه و رونق بیش از پیش صنعت گردشگری کمک کنیم .

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری همکاری خوبی بین این اتاق ، شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان وجود دارد، افزود: امید است با استفاده از همفکری اندیشمندان این حوزه ، گردشگری استان را بیش از پیش توسعه دهیم .

گردشگری، زبان گفتگو بین ملت ها، فرهنگ ها و پیام آن صلح و دوستی است

دبیرعلمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری کشور گفت: گردشگری زبان گفتگو بین ملت ها و فرهنگ ها و پیام آن صلح دوستی برای همه جهان است .

 «پروفسور  جعفر جعفری» در این  نشست خبری افزود: گردشگری افزون بر ابعاد فرهنگی و اجتماعی ازنگاه اقتصادی به عنوان بهترین وگسترده ترین و پراشتغال ترین صعنت دنیا ارزیابی می شود .

دبیر علمی کنفرانس بین المللی برند گردشگری در ادامه با اشاره به اهمیت برند گردشگری افزود: برند گردشگری ، شخصیت و هویت یک ملت را نشان می دهد و باید گویای هویت فرهنگی یک کشور باشد .

وی اضافه کرد: برند گردشگری، گذشته یک ملت را به حال و آینده منتقل می کند بنابر این باید برای انتخاب برند گردشگری از علوم مختلف باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی ، جغرافیا و سایر علوم استفاده کرد .

جعفری با اشاره به اینکه برای انتخاب برند گردشگری باید از نظرات همه کارشناسان علوم مختلف و مرتبط استفاده کرد، افزود: برند گردشگری ایران باید به جذب گردشگر کمک کند و به همین دلیل باید در انتخاب آن نهایت دقت را انجام داد .

وی با اشاره به اینکه در کنفرانس بین المللی برند گردشگری ایران کارشناسان حوزه گردشگری 15 کشور جهان حضور دارند، تصریح کرد: برخی از این کارشناسان ایرانی هستند اما از سال ها قبل در خارج از کشور سکونت کرده اند .

شهردار اصفهان: 80 درصد پروژه های شهرداری مربوط به گردشگری و زیست محیطی است

«مهدی جمالی نژاد»شهردار اصفهان در این نشست  با اشاره به گردشگرپذیر بودن این شهر و اهمیت مسائل زیست محیطی این کلانشهر گفت: 80 درصد پروژه های شهرداری اصفهان در راستای ارتقای صنعت گردشگری و کیفیت استانداردهای زیست محیطی است .

وی بیان کرد: بسیاری از طرح های در دست اقدام شهرداری اصفهان از جمله قطار شهری با موضوع گردشگری نیز مرتبط است زیرا یک شهر گردشگرپذیر باید از زیرساخت های حمل و نقل عمومی کیفی و مورد نیاز برخوردار باشد .

وی با اشاره به اینکه طرح هایی که شاید در حوزه گردشگری به نظر نمی رسند در فرآیند تامین زیرساخت های گردشگری تاثیر دارد، توضیح داد: گرچه قطار شهری اصفهان، پروژه ای در راستای حمل و نقل عمومی است اما نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد و کاهش آلودگی هوا نیز در جذب گردشگر بسیار تاثیرگذار است .

شهردار اصفهان با بیان اینکه گردشگری در کنار مسائل فرهنگی به زیرساخت های سخت افزاری نیاز دارد، افزود: شهرداری اصفهان با اجرای طرح های در دست اقدام به این دو مقوله توجه کرده است .

وی با اشاره به اینکه زیبایی شهر برای جذب گردشگر از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: متاسفانه منظره بسیاری از ورودهای شهر اصفهان در شان شهر اصفهان نیست و شهرداری اصفهان اصلاح این ورودی را در دستور کار خود قرار داده است .

جمالی نژاد با بیان اینکه اصلاح ورودی های شهر اصفهان همت جدی می طلبد، افزود: بسیاری از ورودی ها در حریم شهرداری اصفهان قرار ندارد اما به دلیل اهمیت موضوع توانسته ایم برای اصلاح آنها نظر مساعد شهرداری های دیگر را برای همکاری به دست آوریم .

شهردار اصفهان با بیان اینکه نیت ما این نیست که در حوزه گردشگری تصدی گری کنیم، افزود: شهرداری می تواند بستر توسعه و رونق گردشگری را بوجود آورد و رویکرد شهرداری اصفهان برای سرمایه گذاری در این حوزه بر این مبنا قرار دارد .

 طراحی برند گردشگری از اهمیت زیادی برخوردار است

«فریدون الهیاری» مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این نشست خبری گفت: تامین زیرساخت های نرم افزاری گردشگری کشور مورد توجه می باشد که در این راستا طراحی برند گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است .

وی  افزود: وجود قومیت های مختلف و تنوع خرده فرهنگ ها در ایران موجب شده تا طراحی برند گردشگری با حساسیت زیادی دنبال شود .

وی درعین حال تصریح کرد: وجود قومیت های مختلف و تنوع فرهنگی در ایران امتیازی منحصر بفرد برای صنعت گردشگری کشور به شمار می آید و اصفهان نیز در این بخش از جایگاه بالایی برخوردار است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه انتخاب برند گردشگری کشور باید با حساسیت تدوین شود، افزود : قرار است در کنفرانس بین المللی برند گردشگری که هفته آینده در اصفهان برگزار می شود، کارشناسان حوزه گردشگری بصورت علمی چگونگی انتخاب برند گردشگری ایران را بررسی کنند .

وی اظهارکرد: همچنین در این کنفرانس ظرفیت های گردشگری ایران در حوزه های میراث فرهنگی و تاریخی ، هنری، اجتماعی و خرده فرهنگ ها مورد بررسی قرار می گیرد .

وی ادامه داد: در اصفهان نیز اقدامات خوبی در زمینه توسعه و رشد گردشگری انجام شده است و با رویکردخوبی که در این بخش بوجود آمده است توانسته ایم با کمک اتاق بازرگانی ، شهرداری و مجمع گردشگری اصفهان اقدامات خوبی را برای بسط و گسترش گردشگری اصفهان انجام دهیم .

اله یاری با اشاره به اینکه اصفهان در جهان شهری شناخته شده است، گفت: شناخت مردم جهان از این شهر تاریخی مربوط به حال نیست بلکه اصفهان در دوره های تاریخی به عنوان یک شهر بین المللی مطرح بوده است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه صنعت گردشگری این استان از سال 92 رشد قابل توجهی داشته است، افزود: در سال 92 رشد گردشگران خارجی اصفهان از 110 به 180 هزار نفر، در سال 93 به 250 هزار نفر و در نیمه اول سال 94 به بیش از 250 هزار نفر افزایش یافت

«علی کرباسی زاده »نایب رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان نیز با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در کنفرانس یاد شده برای انتخاب برند ملی گردشگری تبادل نظر خواهند کرد، افزود: انجام اقدامات لازم برای برگزاری این کنفرانس دو سال و نیم زمان برده است کرباسی زاده اظهارکرد: اتاق بازرگانی اصفهان بیش از 60 پیشنهاد برای ارائه به کنفرانس یاد شده دریافت کرده است .

«علی لوافان» رئیس مجمع گردشگری، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز بااشاره به اینکه یقین و باور مسئولان به صنعت گردشگری بیشتر شده است ، گفت: آنها به این نتیجه رسیده اند که با استفاده از ظرفیت های گردشگری کشور، این صنعت می تواند پشتوانه خوبی برای درآمد ارزی کشور باشد .

وی با اشاره به اینکه همکاری بخش خصوصی و دولتی موجب تقویت گردشگری می شود، افزود: در استان اصفهان همگرایی و همکاری خوبی بین بخش خصوصی و دولتی برای تقویت گردشگری استان بوجود آمده است .آلبوم تصاویرکنفرانس بین المللی برند گردشگری در اتاق اصفهان برگزار می شود/اتاق بازرگانی تمام توان خود را برای توسعه گردشگری اصفهان به کار گرفته است

5
4
3
2
1
نوشته شده در   دوشنبه 14 دي 1394  ساعت  13:37   توسط   مدیر پرتال اتاق بازرگانی اصفهان   
ویرایش شده در سه شنبه 15 دي 1394 ساعت 13:37 توسط مدیر پرتال اتاق بازرگانی اصفهان
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان می باشد.

Powered By :ITShams.ir