تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 2014

برند بين المللي اصفهان رونمايي شد؛

سهل آبادي:دست هاي فاسد را قطع كنيد/آب نياز حياتي مردم اصفهان است/ جهانگيري:رييس جمهور چگونه دستور جاري شدن زاينده رود را بدهد؟/برای بدترین سناریوها برنامه داريم.

​برند بين المللي اصفهان با حضور معاون اول رييس جمهور، وزير صنعت،معدن و تجارت،استاندار،نماينده ولي فقيه ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، فرماندارن، شهرداران، مديران سازمان هاي دولتي و جمع كثيري از فرهيختگان هنري، اقتصادي، فرهنگي و مردم اصفهان رونمايي شد.
سيد عبدالوهاب سهل آبادي در آيين كه عصر امروز( سه شنبه)برگزار شد با اشاره به مراحل طراحي ،داوري و انتخاب برند شهر اصفهان گفت: كميسيون برند و گردشگري اتاق بازرگاني پس از ٦ سال ، رسالت خود در اين خصوص را به انجام رساند و امروز آن را به مردم قهرمان، صبور، فداكار و شهيد پرور اين شهر تقديم مي نمايد.
وي تاكيد كرد: ما هيچ ادعايي در خصوص اين موفقيت بزرگ نداريم و دستيابي به اين هدف بزرگ را حاصل وفاق،تلاش و همكاري استانداري ، شهرداري، شوراي شهر، صدا و سيما، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان ميراث فرهنگي ، اصفهان شناسان، هنرمندان ، اساتيد دانشگاه ها و در يك كلام همه مردم بزرگ اصفهان مي دانيم.
سهل آبادي ادامه داد: پس از اين رو نمايي ، مراحل اجرايي شدن پروسه برند آغاز مي شود كه نيازمند زير ساخت هاي مهم و حياتي است كه احياي زاينده رود و  قطار پرسرعت اصفهان تهران از مهمترين آن هاست. براي اين زير ساخت ها طرح هاي مناسبي در اتاق بازرگاني تهيه كرده ايم كه اميدوارم در آينده نزديك زماني جهت ارائه آن ها اختصاص يابد.
رييس اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: هر بار که رییس جمهور به اصفهان آمده است وعده احیا زاینده‌رود را داده در صورتی که تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.
وی افزود:گاهی آب را به یزد و کرمان بردند و گاهی هم از آن برای جمع‌کردن رأی استفاده کردند. لطفاً وعده بی‌جا به ما ندهید زیرا این مطالبه متعلق به ۲۰ سال پیش بوده است. 
رييس خانه صنعت،معدن و تجارت ايران در بخش ديگري از سخنان خود به سخنان مقام معظم رهبري در خصوص فساد اشاره كرد و افزود: حيف است در كشوري كه از مواهب سرشار خدادادي بهره مند است و مديران و دولت مردان آن در بسياري موارد پاك دست و دلسوز هستند، عده اي با سوء استفاده از فضاي جديد اقتصادي، اين چنان به چپاول منابع و بيت المال بپردازند.
وي  با اشاره از دست رفتن سرمایه انسانی در تصادف جاده و مهاجرت مغزها به خارج كشور گفت:متوسط امید به زندگی كاهش يافته است و تصادفات جاده اي و بيماري هاي ناشي از آلودگي جان بسياري از مردم را مي گيرد. در چنين شرايطي، نمي توان با آمار و نمودار چشم بر واقعيت هاي جامعه بست.
وي خطاب به معاون اول رييس جمهور گفت: ما به نظام ، دولت  و شخص شما اعتماد داريم و اميدواريم با قطع دست هاي ناپاكان و تلاش همه جانبه كشور را از مقطع حساس كنوني گذر دهيد.
اسحاق جهانگیری نيز در آيين گفت: ما برنامه ریزی لازم را برای بدترین سناریوها در نظر گرفته ایم و در زمینه صادرات، وزارت نفت ما میداندار اصلی است.
وی اضافه کرد: ما حتی اعلام کرده ایم که در بورس، نفت می فروشیم و فروش نفت در بورس شفاف ترین و سالم ترین روش معامله است زیرا در مقابل انظار عمومی مردم صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: دغدغه مردم در این زمینه باید حداقل ممکن باشد زیرا این حرفِ عجیبی است که صادرات نفت ایران به صفر برسد.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: ما فکر نمی کردیم که آمریکا دست به این کار خطرناک بزند و از برجام خارج شود.
وی با اشاره به اینکه آمریکا می خواهد با اعمال فشارهای خود در کشور ما تفرقه افکنی کند، افزود: آمریکا توطئه جدی برای ایران تدارک دیده و بازار نفت، نظام بانکی و تجارت خارجی کشور ما را هدف گرفته است.
وی شرایط موجود را خطیر خواند و تاکید کرد: برای گذر از این شرایط نیاز به انسجام سیاسی ، فکری و ملی داریم.
جهانگیری افزود: برای مقابله مستقیم با آمریکا باید اختلافات را کنار بگذاریم تا ایران از این میدان سربلند بیرون آید.
وی گفت: دولت در این شرایط به عنوان پیشران مدیریتی کشور عمل می کند و همه باید به کمک دولت بیایند.
معاون اول رئیس جمهوری هشدار داد: ما هنوز در دستگاه های حکومتی و حتی در بین برخی مسئولان کشور درک مناسب و یکسانی نسبت به شرایط پیش رو نداریم و عده ای فکر می کنند که این شرایط تکراری است و می توان راه حل های تکراری برای آن در نظر گرفت.
جهانگیری با بیان اینکه آمریکا به خیال خود می خواهد جلوی مبادلات پولی ایران را بگیرد، گفت: در این زمینه غیر از آمریکا، سعودی و اسرائیل، بقیه کشورها می خواهند با ایران همکاری کنند و ما نیز به آنها اعلام کرده ایم که اگر منافع ایران در برجام تامین شود، ما نیز به راه خود ادامه می دهیم.
معاون اول رئیس جمهوی با اشاره به تلاطمات ارزی در کشور گفت: ما سیاستگذاری های لازم را در این زمینه کرده ایم و اینگونه نیست که در این شرایط هر کالایی وارد شود.
جهانگیری افزود: گفته شده که دولت قصد حذف صرافی ها را دارد اما این ادعائی اشتباه است و حتی انتظار داریم که نخبگان نیز در این زمینه به یاری ما بشتابند.
وی با بیان اینکه کالاهای وارداتی به چند دسته تقسیم شده است، افزود: گروه اول که بیشتر مواد اولیه است، باید در هر شرایطی وارد شود اما کالاهای مصرفی گروه دوم و سوم در مقاطع زمانی مختلف وارد کشور خواهد شد.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر تغییری در درآمدهای کشور ایجاد نشده است، تصریح کرد: گروه چهارم، کالاهایی است که در داخل کشور تولید می شود و ضرورتی برای ورود آنها نیست و وارداتشان هم ممنوع است.
جهانگیری با بیان اینکه یک عده آدم کوته فکر در زمان وجود فشار روی مردم درصدد زدن جیب ملت،سوء استفاده و غارت منابع ملی هستند، تاکید کرد: این افراد در صف دشمن قرار گرفته اند تا اعتماد ملت به دولت را ضعیف کنند که با آنها بشدت برخورد می شود.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند این مشکلات را حل کند، تصریح کرد: همه مردم و نخبگان باید در صحنه باشند تا بتوانیم از دل این شرایط فرصت هایی برای کشور فراهم کنیم.
جهانگیری با تاکید بر اینکه با ساماندهی کارت های بازرگانی جلوی سو استفاده برخی افراد در واردات کالاها گرفته می شود، گفت: صرفه جویی در هزینه های دولتی نیز از الزامات است و ریخت و پاشها در اداره های دولتی نیز قابل قبول نیست. 
وی با تاکید بر اینکه، در شرایط خطیر کنونی دولت پیشران و مدیر اصلی جامعه است، تصریح کرد: بقیه قوا در این زمینه کمک کنند نه اینکه بگویند می خواهند در مدیریت مشارکت کنند. 
معاون اول رییس جمهوری همچنین مهمترین دغدغه مردم اصفهان را مساله آب خواند و گفت: باید این را هم قبول کنیم که بسیاری دیگر از نقاط کشور وضعیتی بدتر از اصفهان دارند. 
جهانگیری با بیان اینکه استان هایی مانند سیستان و بلوچستان با مشکلات زیادی در این زمینه مواجهند، گفت: فقط چهار استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان نسبت به پارسال افزایش بارندگی داشته اند اما در سایر استان ها کاهش داشته ایم. 
وی با تاکید بر اینکه امسال یک سال استثنایی از لحاظ خشکسالی است، افزود: قرار نیست این خشکسالی ها متداول باشد و به امید خدا این سال ها را پشت سر می گذاریم. 
معاون اول رئیس جمهوری یکی از دغدغه های کشاورزان و مردم اصفهان را اجرای مصوبات شورای عالی آب دانست و اضافه کرد: این مصوبات بطور یقین اجرا می شود و ما ملاحظات همه کشور را در نظر می گیریم. 
وی با اشاره به اینکه برخی طرح های متوقف شده بطور مجدد در این دولت فعال شد، گفت: هیچکس نمی تواند مسوولیتی داشته باشد اما مساله آب برای او مهم و اساسی نباشد. 
وی با تاکید بر اینکه هیچکس هم نمی تواند حق قطعی اصفهان در زمینه آب را نادیده بگیرد، اضافه کرد: مردم اصفهان می توانند با ابتکار و توانایی های خود راه حل های مناسبی برای این شرایط در نظر بگیرند. 
به گفته جهانگیری، اگر در کشور ١٠ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی شود بسیاری از مشکلات کم آبی حل می شود. 
وی تاکید کرد: صنعت اصفهان باید از محل بازیابی پساب توسعه یابد نه از راه انتقال آب. 
جهانگیری همچنین بالاتر بودن نرخ بیکاری در اصفهان نسبت به میانگین کشوری را قابل قبول ندانست و گفت: اصفهان دومین استان صنعتی کشور پس از تهران است و باید با هماهنگی و انسجام، مشکلات آن حل شود.
آلبوم تصاویر سهل آبادي:دست هاي فاسد را قطع كنيد/آب نياز حياتي مردم اصفهان است/ جهانگيري:رييس جمهور چگونه دستور جاري شدن زاينده رود را بدهد؟/برای بدترین سناریوها برنامه داريم.

8
8
7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1