تاریخ : پنجشنبه 31 خرداد 1397
کد 1979

در سومین جلسه کمیسیون معادن و صنایع معدنی عنوان شد:

تاکید بر اجرایی شدن هر چه سریعترانستیتو آموزشی و آزمایشگاه سنگ اصفهان

در سومین جلسه سالجاری کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان بر اجرایی شدن هر چه سریعترانستیتو آموزشی و آزمایشگاه سنگ اصفهان تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان شهریار شعبانی، دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان در ابتدای این جلسه با اشاره به تاثیر تحولات ارزی اخیر کشور بر روند فعالیت جامعه معدنی گفت: متاسفانه دولت تاکنون موضع مشخصی در ارتباط با حل مشکلات ارزی کشور در پیش نگرفته و تنها در صورت عملی شدن بخشی از مصوبات اخیر، از جمله تامین ارز مسافرتی از طریق سفارتخانه ها می توان گوشه ای از مشکلات موجود در زمینه تامین ارز را رفع و از مشکلات تحمیل شده بر بخش های تولیدی و شهروندان کاست. وی همچنین به ارایه گزارش هیات تجاری رویداد کارارا ایتالیا 2018 به عنوان بزرگ ترین SHOW ROOM بلوک های سنگ دنیا در سال های گذشته پرداخت و تصریح کرد:  ارتباط تولیدکنندگان با خریداران از طریق فضای مجازی، رشد روز افزون و موفقیت نمایشگاه ورونا و... از جمله دلایل عدم استقبال از نمایشگاه کارارا در سالجاری بود. شعبانی برگزاری جلسات B2B، سمینارهای آموزشی، بازدید از معادن کارارا ایتالیا و... را از جمله برنامه های جانبی رویداد کارارا عنوان کرد.  
همچنین رضا احمدی، رییس کانون سراسری سنگ ایران در این جلسه بر اجرایی شدن هر چه سریعترانستیتو آموزشی و آزمایشگاه سنگ دراصفهان تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه در اسفند ماه سال گذشته تفاهم نامه همکاری ایجاد این انستیتو با حضوررییس اتاق بازرگانی اصفهان و رییس کنفدراسیون صنعت سنگ ایتالیا دراتاق اصفهان امضا شد، به منظور بهره مندی صنعت سنگ استان و کشور از تجارب و توانمندیهای صنعت سنگ ایتالیا و کمک به توسعه صادرات صنعت سنگ استان؛ ایجاد بستر لازم برای اجرایی شدن این تفاهم نامه ضروری است. وی از آمادگی چند فعال اقتصادی توانمند، یکی از دانشگاه های استان و اتحادیه وتعاونی سنگبران استان و همچنین اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان متولی طرح به منظور مشارکت در تاسیس انستیتو فوق خبر داد. درادامه جلسه کامران سیامکی، مسوول کمیته کانی های غیر فلزی کمیسیون نیز ضمن تشریح فعالیت های اخیر کمیته مذکور گفت: با وجودی که در سال های گذشته مصرف کائولن در استان افزایش یافته است اما متاسفانه بیشترین کائولن مورد استفاده در کارخانجات آجرسازی استان از خارج استان اصفهان تامین می شود. وی افزود: بر این اساس با تشکیل کارگروهی متشکل از فعالان بخش معدن و صنعت آجر استان در کمیته کانی های غیر فلزی، تصمیم بر فعال کردن و استفاده از پتانسیل های موجود ازمعادن کائولن استان گرفته شد. محمدرضا عالم، مسوول کمیته کانی های فلزی نیز از برگزاری جلساتی در خصوص بررسی تاثیرات نرخ ارز و خروج آمریکا از برجام بر هزینه تمام شده معادن خبر داد و گفت: متاسفانه سودی که عاید فعالان معدنی می شود بسیار کاهش یافته و به دلیل افزایش هر چه بیشتر هزینه تمام شده تولید، بسیاری از معادن با حداقل توان خود مشغول به فعالیت هستند و این امر سبب بلاتکفیفی  تولیدکنندگان و فعالان صنعت سنگ شده است. در پایان این جلسه محمد یوسف صدیقی، مسوول کمیته سنگ های تزیینی نیز به ارائه گزارش فعالیت های کمیته مذکور پرداخت.
 
آلبوم تصاویرتاکید بر اجرایی شدن هر چه سریعترانستیتو آموزشی و آزمایشگاه سنگ اصفهان

2
2
1
1