تاریخ : يکشنبه 30 ارديبهشت 1397
کد 1949

در کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان عنوان شد

نوسازی صنایع به افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل منجر می شود

دومین جلسه کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان با بررسی راهکارهای حمایت از کالاهای تولید داخل در ساختمان شماره 2 اتاق برگزار شد.
 احمد کارگهی نایب رییس کمیسیون در این جلسه گفت:با توجه به نام گذاری سال در حمایت از کالای ایرانی باید زمینه این حمایت نیز به صورت زیرساختی  فراهم کرد.
وی تاکید کرد:تولید با کیفیت کالای ایرانی  نه تنها می تواند در ایران بلکه در  سایر کشورها می تواند مورد توجه قرار گیرد.
رضا خیامیان مسوول کمیته نفت ،گاز و پتروشیمی کمیسیون در این جلسه گفت:عمده صادرات کشور به شرکت های دولتی و شبه دولتی متعلق است و تنها 20 درصد به بخش خصوصی اختصاص دارد .
وی افزود:عمده ارز صادراتی در اختیار دولت است و بخش خصوصی ارز چندانی در دست ندارد .
وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار سرعت بخشی به نوسازی صنایع شد و گفت:نوسازی ماشین آلات می تواند محصولات با کیفیت و با قیمت ارزان تری تولید کند و دولت و با همکاری تشکلها بایستی بر روی نوسازی واحدهای صنعتی تمرکز کنند.   
ابراهیم حبیب الهی مسوول کمیته فلزات و سنگهای  گرانبها کمیسیون در این جلسه گفت:برای تشویق مردم به خرید کالاهای ایرانی  بایستی حساسیت به اشتغال ایجاد شود.
وی خواستار برخورد قانونی با قاچاقچیان بویژه درتهران شد و گفت:عمده کالاهای قاچاق کشور از تهران عرضه می شود و باید از سرمنشا با ان برخورد کرد .
مهدی فخاری عضو کمیسیون در این جلسه گفت:مزیت تولید کالا در ایران بایستی مشخص شود و تولیدی هر کالایی به صلاح کشور نیست .
احمد بانک عضو کمیسیون در این جلسه گفت:حمایت از کالای ایرانی به نرخ تسهیلات بانکی ،معافیت مالیاتی ،تعرفه واردات مواد اولیه ،جلوگیری از قاچاق بستگی دارد .
محمداقارب پرست مسوول کمیته صنایع کوچک و متوسط و کنسرسیوم کمیسیون در این جلسه گفت:900 شهرک صنعتی در کشور راه اندازی شده است که 78  شهرک در استان اصفهان مشغول  است .
مهدی هراتیان فر مسوول کمیته ساختمان کمیسیون در این جلسه گفت:نحوه تامین ارز  تولیدکنندگان برای خرید مواد اولیه و ماشین آلات مشخص نیست و ارز نیاز ضروری واحدهای صنعتی است .
بختیار مسوول کمیته صنایع غذایی کمیسیون در این جلسه خواستار تمرکز کمیسیون بر بهبود محیط کسب و کار فعالان اقتصادی و اجرایی شدن قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار شد.
بصیری عضو کمیسیون در این جلسه خواستار کاهش فشار بیمه تامین اجتماعی ،مالیات در شرایط بحران  اقتصادی بر تولیدکنندگان شد .
سید حسن موسوی مسوول کیمته ساخت تجهیزات و ماشین سازی کمیسیون در این جلسه گفت:کیفیت کالا متاثر از قیمت است و برای تولید کالای با کیفیت باید هزینه بیشتری انجام داد.
مظفر چلمقانی مسوول کمیته نساجی کمیسیون در این جلسه با انتقاد از  واردات بی رویه مصنوعات نساجی به داخل کشور گفت:با این روند واردات واحدهای نساجی یکی پس از دیگری تعطیل خواهند شد.
وی تصریح کرد:نساجی اصفهان یک روز لباس پلیس لندن را تهیه می کرد و امروز واردات پارچه کفن هم داریم.
آتش انتظامی مسوول  فولاد و صنایع متالوژی کمیسیون در این جلسه گفت:شرایط تولید طی دو سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است و برای حمایت از کالای ایرانی باید تلاش بیشتری از سوی دولت و تولیدکنندگان انجام گیرد.
احمد دادوند عضو کمیسیون در این جلسه گفت:استراتژی دولت برای حمایت از کالای ایرانی مشخص نیست و نقش استاندار ،مدیر و کارشناس سازمان در این راستا باید مشخص شود.
وی تاکید کرد:تولید با کیفیت به ماشین آلات به روز نیاز دارد و در این راستا تولیدکنندگان باید بتوانند از ماشین آلات به روز استفاده کنند.
بهروز حق پناه مسوول کمیته  خودرو  کمیسیون در این جلسه گفت:باید از تهدید خروج آمریکا از برجام فرصت تازه ای  خلق کنیم و صنعت کشور را به تعالی برسانیم .
 
آلبوم تصاویرنوسازی صنایع به افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل منجر می شود

4
4
3
3
2
2
1
1