تاریخ : جمعه 28 ارديبهشت 1397
کد 1944

در کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شد؛

بخش خصوصی پیشنهاد اجرایی برای حل مسایل اقتصادی به دولت ارایه کند

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت:بخش خصوصی به جای انتقاد از وضعیت موجود باید پیشنهاد هایی اجرایی به دولت ارایه کند و پیگیری اجرایی شدن ان باشد .
سید عبدالوهاب سهل آبادی در دومین جلسه کمیسیون  بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد:مسایل و مشکلات متعددی  پیش روی فعالان اقتصادی است که با بیان  مکرر آن نتیجه حاصل نمی شود و بایستی با ارایه راهکارها و تمرکز بر آن نسبت به حل آن  اقدام شود.
وی با اشاره به وضعیت شرق اصفهان و بیکاری کشاورزی گفت:بخش خصوصی برای خروج از بحران بیکاری این منطقه برنامه عملیاتی  آماده کرده است که می تواند در اشتغال زایی آنان نقش داشته باشد.
وی با اشاره به نوسانات ارزی  و بروز مسایل و مشکلاتی برای فعالان اقتصادی گفت:اتاق بازرگانی اصفهان آماده انعکاس دیدگاه بخش خصوصی استان به مسوولین و تصمیم گیران در موضوعات مختل از جمله ارز است.
  مرتضی بیشه رییس کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:نوسانات  نرخ ارز صادرات و واردات کشور را با مشکلات متعددی روبرو ساخته است .
وی از اجرا نشدن قوانین  بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید انتقاد کرد و گفت:ماده های این دو قانون همچنان اجرا نمی شود.
امیرحسین زمانی مدیر دفتر راهبردی محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: بر اساس گزارش پایش کسب و کار استان اصفهان جایگاه استان در شرابط نامناسب قرار دارد .
وی افزود:28 موولفه کسب و کار در این پایش از فعالان اقتصادی نظرسنجی شده است.
مسعود جمالی عضو کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق در این جلسه گفت:در سیاست های ارزی چند ماه گذشته دولت توجهی به درخواست های فعالان اقتصادی  بویژه در بخش صادرات  نکرده است.
وی اضافه کرد:فعالان اقتصادی حتی برای صدور رویداد نمی توانند از بازار ارز تامین کنند و این در حالیست که برای تجارت با سایر کشورها ارز مهمترین موللفه محسوب می شود .
نامدار حقیقی استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان در این جلسه گفت:در شرایط کنونی همه می گویند بحران اقتصادی وجود دارد ولی نمی دانند عمق بحران به چه اندازه است .
وی افزود:برای حل و مدیریت بحران وقت چندانی نداریم و بر اساس اطلاعات اقتصادی بانک مرکزی و وضعیت بانکها فروپاشی سیستم اقتصادی با این روند دور از واقعیت نیست .
رضا برکتین رییس خانه صعت،معدن و تجارت استان اصفهان در این جلسه خواستار توجه بیشتر مسوولین دولتی نسبت به شرایط امروز اقتصاد کشور شد و گفت:نباید وضعیت اقتصادی به وضعیت غیرقابل تغییر میل کند .
آلبوم تصاویربخش خصوصی پیشنهاد اجرایی برای حل مسایل اقتصادی به دولت ارایه کند

5
5
4
4
3
3
2
2
1
1