آمار سایت
امروز : 2597
ديروز : 8593
ماه : 2597
 
تاریخ : دوشنبه 20 دي 1395     |     کد : 1200

در نهمین جلسه کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان؛ مسایل بانکی همچنان یکی از مسایل اصلی فضای کسب و کار اقتصادی کشور است

رییس کمیسیون آموزش ،پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: مسایل بانکی همچنان یکی از مسایل اصلی فضای کسب و کار اقتصادی کشور است .

رییس کمیسیون آموزش ،پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: مسایل بانکی همچنان یکی از مسایل اصلی فضای کسب و کار اقتصادی کشور است .
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،امیر کشانی در این نهمین جلسه کمیسیون آموزش ،پژوهش و توانمندسازی اتاق اصفهان تصریح کرد:بر اساس نظرسنجی از فعالان اقتصادی همچنان مسایل بانکی جزو مهمترین مسایل فضای کسب وکار ایران است .
وی افزود: در شرایطی که دولت خواستار کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی است ،بانکها به صورت خودمختار نرخ های پیشنهادی به مردم ارایه می می دهند .
کشانی در بخش دیگری از سخنان خود از پیگیری کمیسیون نسبت به  موضوع  کارخانه ریسباف  اصفهان خبر داد و گفت: کارگروه ویژه کارخانه های قدیمی اصفهان با حضور دبیران کمیسیون های اتاق با هدف پیگیری تخصصی در این موضوع تشکیل شده است .
کوروش خسروی نایب رییس کمیسیون با ارایه گزارشی  از کنفرانس آیبریج 2016 در بارسلونا  گفت: بسیاری از شرکتهایی که توسط هموطنان مقیم خارج ایجاد و راه‌اندازی شده بودند، علاقه مند به حضور در ایران و همکاری با شرکت‌های دانش بنیان داخلی هستند .
وی افزود: این نوع همکاری‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال مولد در کشور، باعث انتقال فناوری به داخل، ورود شرکتهای داخلی به بازارهای جهانی و احیانا سرمایه‌گذاری مشترک نیز خواهد شد.
خسروی خاطر نشان کرد:پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک تعداد این نوع شرکتها که توسط نسل دوم و سوم ایرانیان مقیم خارج ایجاد می‌شوند، به شدت افزایش یابد و برنامه‌ریزی برای استفاده از این فرصت ضروری به نظر می‌رسد.
 محسن علامه عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان در این جلسه با ارایه موضوعی با نام چالش های مدیریت در سده 21 گفت:مهمترین سرمایه   یک سازمان  اقتصادی ،منابع مالی نیست بلکه سرمایه های اجتماعی و انسانی وجود در سازمان است که می تواند آنان را در عرصه های مختلف موفق بدارد.
عضو کمیسیون آموزش اتاق اصفهان  ایجاد  فرهنگ انتقاد در سازمان های متعالی را مهمترین موولفه موفقیت آنان برشمرد و گفت: انتقاد به تعالی و پیشرفت سازمان  از داخل و خارج کمک می کند .
وی تاکید کرد:اطاعت کورکورانه کارکنان و کارشناسان  یک سازمان موفقیتی در حدود صفر درصد برای آن سازمان را ایجاد می کند.
علی  قاضی عسگر مسوول کمیته ارتباط صنعت و دانشگاه کمیسیون در این جلسه گفت: تقاضا محور بودن پایان نامه های دانشجویی می تواند نقش موثری در برقراری ارتباط دانشگاه و واحدهای صنعتی داشته باشد.
وی نبود متدولوژی صحیح بین دانشگاه  و صنعت را باعث بروز فاصله بین این دو نهاد اثرگذار جامعه دانست و گفت:نقش اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی  می تواند این رابطه را تقویت سازد.
حمیدرضا امیدان مدیر دبیرخانه مشترک  کمیسیون ها و تشکلهای اتاق بازرگانی اصفهان با ارایه آیین نامه اجرایی شورای انتشارات کمسیون گفت: این شورا برای سازمان دهی  خرید و چاپ کتاب ذیل کمیسیون تشکیل می شود.
پیام نجفی  معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اصهفهان در این جلسه خواستار جمع آوری نظرات و طرح های پیشنهادی در راستای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت شد و گفت:برگزاری جشنواره  ویژه این طرح ها می تواند منجر به اتخاذ راهکارهایی عملیاتی برای ارتباط تنگاتنگ دانشگاه و صنعت شود. 

 


آلبوم تصاویردر نهمین جلسه کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان؛ مسایل بانکی همچنان یکی از مسایل اصلی فضای کسب و کار اقتصادی کشور است

6
5
4
3
2
1
نوشته شده در   دوشنبه 20 دي 1395  ساعت  10:41   توسط   مدیر پرتال اتاق بازرگانی اصفهان   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان می باشد.

Powered By :ITShams.ir